Wstajemy.
Wczesna pobudka, godzinki i poranny żarcik odhaczone! Pierwszy etap rozpoczęliśmy modlitwą i rozważaniem w grupach Ewangelii Mt 18, 21-35.

Weszliśmy po wzniesieniu do kościoła w Sulejowie, w którym powitał nas ks. Leszek Druh. Rozwinęliśmy karimaty, folię na śmieci i zaczęliśmy przygotowywać się do Mszy Świętej. Przewodniczył bp Marek Marczak, a oprawę muzyczną a cappella przygotowała dla nas grupa Amarantowa. Biskup nawiązał do 1050 rocznicy chrztu Polski i jego znaczenia dla rozwoju wiary. „Chrzest czyni z nas dzieci Boga.”

002

Drugim tematem, który poruszył biskup było przebaczenie. „Nie mówię Ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy masz przebaczyć swojemu bratu.” „Aby zachować więzy rodzinne potrzebne jest przebaczenie.” „Warto wybaczać drugiemu człowiekowi, aby był dla mnie bratem.”

001

Po Mszy Świętej proboszcz zaprosił pielgrzymów na pyszne śniadanko przygotowane przez miejscowych parafian. Częstowali nas kanapkami z musem jabłkowym, co bardziej doświadczeni pielgrzymi upolowali żurek!

Z pełnymi brzuszkami ruszyliśmy w dalszą wędrówkę do Lubienia.

Pielgrzymi WAPM zajmują całą wieś bo chcą smacznie zjeść.

008