Skip to main content
Bracia i Siostry!
Ruszamy na Jasną Górę 😃 W tym roku nasza pielgrzymka akademicka znów wyjdzie na szlak!
Idziemy, jak co roku, przez 10 dni w dniach 5-14 sierpnia, jednak z powodów różnych obostrzeń nałożonych przez organy państwa będą też ograniczenia:
1. Przede wszystkim mogą się zapisać na pielgrzymkę bez żadnych limitów osoby w pełni zaszczepione (czyli po przyjęciu dwóch dawek szczepionki dwudawkowej lub jednej dawki J&J, {oraz upływie 14 dni – projektowana zmiana prawna od 1.07}), poza tym będą mogły się zapisać osoby niezaszczepione, lecz w ramach ścisłego limitu, który w pierwszej kolejności będzie wykorzystany na potrzeby osób, które z obiektywnych powodów zdrowotnych lub wieku nie mogły się poddać szczepieniu.
Jest to rygor niezależny od nas, nałożony przez organy państwa, stąd prosimy o wyrozumiałość i w miarę możliwości udanie się na szczepienie, by w naszej pielgrzymce mogło wziąć udział jak najwięcej osób (szczegóły pojawią się w regulaminie).
W przypadku wykrycia zakażenia COVID-19 na osoby niezaszczepione będzie mogła zostać nałożona kwarantanna instytucjonalna przez GIS.
2. Obowiązywać będzie szereg ograniczeń sanitarnych tj. zakaz mieszania się między grupami, mycie i dezynfekcja rąk, obowiązkowe mierzenie temperatury itp. – dostosowanie się do wszystkich wymogów przez każdego pielgrzyma jest obligatoryjne.
3. Nocować będziemy wyłącznie w namiotach na polach namiotowych.
4. Zapisy w tym roku będą się odbywały wyłącznie w formie elektronicznej!
Będzie możliwość zapisania się tylko na całą pielgrzymkę, a możliwość dojazdu przewidujemy jedynie przez pierwsze dni.
Wykluczone będą możliwości odwiedzin na trasie, jak również dołączenie „tylko na weekend”.
Szczegóły i pozostałe informacje pojawią się w najbliższych dniach na oficjalnej stronie pielgrzymki www.wapm.waw.pl
Planowany start zapisów 1.07 😉
Prosimy Was o modlitwę za całą wspólnotę WAPM, za trwające przygotowania do tegorocznego pielgrzymowania i wszystkich, którzy w nich biorą udział!
PS. Oczywiście rusza także Pielgrzymka Duchowa, która w łączności z pielgrzymami idącymi na Jasną Górę, z własnych domów realizuje program rekolekcji 🙂