Skip to main content

Bracie, Siostro!
Można powiedzieć, że słychać już wołanie porządkowych „Wstajemy! Zakładamy skarpetki!” xD
Za kilka dni będziemy w drodze do Częstochowy, wszyscy wyczekujemy tej chwili. Niektórzy się już nawet spakowali. 😉

Najważniejsze informacje, żeby trafić na szlak, znajdziesz poniżej:

ZAPISY

Służba Zapisów informuje, że Odbiór Pakietów Pielgrzyma (przez osoby, które otrzymały pocztą elektroniczną „Potwierdzenie poprawnego Zapisu Online”) będzie możliwy w dn. 2-3 sierpnia w godz. 15:00-20:00 oraz 4 sierpnia w godz. 8:00-20:00 w Krużgankach Rektoratu Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie. (ul. Krakowskie Przedmieście 68, Warszawa – wejście w bramę po prawej stronie od frontu kościoła).

Pamiętaj, że jeżeli chcesz odebrać Pakiet za inną osobę lub odbierasz Pakiet niepełnoletniego Pielgrzyma to musisz ze sobą wziąć wydrukowane „Upoważnienie do odbioru Pakietu Pielgrzyma” lub „Zgodę rodzica / opiekuna na udział w 41. WAPM” – wzory tutaj.


BAGAŻ

Zdawanie bagaży na samochody bagażowe (ciężarowe) odbywać się będzie 4 sierpnia od godz. 16:30 do późnych godzin wieczornych (dajcie naszym Braciom kierowcom się wyspać) oraz 5 sierpnia wczesnym rankiem do najpóźniej godz. 6:00 na Placu Teatralnym w Warszawie (od ul. Senatorskiej)!
WAŻNE! Do zdania bagażu należy się zgłosić z wcześniej odebraną Kartą Pielgrzyma! Pamiętajcie, by wszystko prawidłowo zabezpieczyć i spakować się dość „zwięźle” – by wszystkie rzeczy (poza namiotem) w miarę możliwości stanowiły jednolity pakunek.


POŁĄCZENIA GRUP PIELGRZYMKOWYCH

Ksiądz Przewodnik WAPM po konsultacji z Księżmi Przewodnikami Grup oraz Szefami Służb ogłasza, że w 41. WAPM będzie pielgrzymowało 11 grup, w tym 3 łączone.
Na pielgrzymkowy szlak wyruszą:
1. Grupa Biała,
2. Grupa Biało-czerwona (wspólny bagaż ze Srebrną),
3. Grupa Biało-Żółta,
4. Grupa Biało-zielona,
5. Grupa Brązowa,
6. Grupa Czarna (wspólny bagaż z Szarą),
7. Grupa Amarantowa + Czerwona + Błękitna (łączona),
8. Grupa Zielona + Pomarańczowa <z grupą Seledynową> (łączona),
9. Grupa Fioletowa + Biało-Złota (łączona),
10.  Grupa Srebrna (wspólny bagaż z Biało-czerwoną),
11. Grupa Szara (wspólny bagaż z Czarną).

W tym roku nie wyruszy Grupa Złota oraz Grupa Czarno-biała.
Pielgrzymów Grupy Złotej zachęcamy do tegorocznego pielgrzymowania w innej grupie. Natomiast pielgrzymom Czarno-białym proponujemy dołączenie do Grupy Czarnej (jezuickiej, kontemplacyjnej), która zdaje się być najbliższa charakterem grupie dominikańskiej.
Poniżej zamieszczamy zaproszenie o. Pawła Kowalskiego – Księdza Przewodnika Grupy Czarnej skierowane do Czarno-białych Braci i Sióstr:


Pora na najważniejsze!

MSZE ŚWIĘTE ROZPOCZĘCIA 41. WAPM

(przeczytaj uważnie!)

W tym roku wyjątkowo rozpoczniemy dwoma Mszami Świętymi! Musisz koniecznie uczestniczyć w tej Eucharystii, w której weźmie udział Twoja grupa pielgrzymkowa, ponieważ grupy będą wychodzić z Warszawy różnymi trasami i w różnym czasie!

Msza Święta w Kościele Akademickim św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68, Warszawa) rozpocznie się o godz. 5:30.
Mszy Świętej przewodniczył będzie Jego Eminencja kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, a oprawę zapewni Grupa Biało-Zielona.

We Mszy Świętej w Kościele św. Anny uczestniczyć będą grupy: 
1. Biało-zielona, 2. Biało-żółta, 3. Brązowa, 4. Czarna, 5. Szara.

 

Msza Święta w Kościele Seminaryjnym pw. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa odbędzie się o godz. 6:15.
Eucharystię celebrował będzie Jego Ekscelencja bp Michał Janocha, a oprawę przygotuje Grupa Biała.

W Mszy Świętej w Kościele Seminaryjnym wezmą udział grupy:
1. Biała, 2. Fioletowa + Biało-złota, 3. Biało-czerwona, 4. Amarantowa + Czerwona + Błękitna, 5. Zielona + Pomarańczowa (z Seledynową), 6. Srebrna.

Uwaga! Przypominamy, by w trakcie i po zakończonej Mszy Świętej pilnować  Znaczka Grupowego i nie odłączać się od własnej grupy! Ponadto w przypadku osób, które wejdą do kościołów przypominamy o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego, w szczególności obowiązku założenia maseczek.

Do zobaczenia na szlaku!

 

PS. Informacja o spotkaniach Służb Pielgrzymkowych, które w najbliższych dniach odbędą się w Warszawie, a także terminach odbioru sprzętu Grupowych Punktów Medycznych – kliknij tutaj.

Trwa ciągła rekrutacji do Służb Grupowych i Centralnych WAPM – więcej tutaj.