Skip to main content

Już za kilka dni 5. sierpnia rozpoczniemy jakże inną od poprzednich, a także jubileuszową XL Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną. Wszyscy wyobrażaliśmy ją sobie inaczej. W tym roku wyjątkowo nie wyruszymy pieszo na Jasnogórski Szlak, a skupimy się na duchowym wymiarze pielgrzymowania. Hybrydowa forma XL WAPM, w której oprócz realizacji Programu Duchowego, przewidziano stacjonarne wydarzenia w Warszawie – pielgrzymkowe Msze Święte i Apele Jasnogórskie w Kościele Akademickim św. Anny – ma być wymiarem tego co w naszym corocznym pielgrzymowaniu na Jasną Górę było tak cenne: liturgii i wspólnoty! Te dwie – liturgia i wspólnota – uzupełniające wysiłek duchowy rekolekcji, który wspólnie podejmiemy mają pomóc nam zrozumieć „głębię” naszego pielgrzymowania. W tym roku szczególnie doceniamy to, co rok w rok było naszym udziałem, ale nie możemy też zapominać, że całe nasze życie również jest pielgrzymowaniem ku Niebiańskiej Ojczyźnie!

„Wypłyń na głębię!” – to daj się poprowadzić i poznać nieznane. Zaufać Jego Słowu i w tym głębokim zaufaniu dostrzec prawdę o sobie samym!

Bracie, Siostro! Wykorzystaj dany Ci czas! W dniach 5-14 sierpnia wyrusz z nami w XL WAPM! Zapisz się przez Formularz Zapisów i odbierz swój Pakiet Pielgrzyma (Program Duchowy w formie książkowej i Znaczek). Uczestnicz w pielgrzymkowej liturgii i wspólnocie w Mszach Świętych i Apelach Jasnogórskich każdego dnia pielgrzymowania o godz. 20:00 – czy to przez transmisje internetowe na naszej stronie czy osobiście w Kościele św. Anny (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego!). Korzystaj z pomocy duchowych zamieszczanych w naszych mediach społecznościowych i w witrynie internetowej! Zachęć także innych, którzy w ubiegłych latach nie mogli z różnych przyczyn wyruszyć z nami, żeby podjęli trud duchowego pielgrzymowania!

Szczęść Boże!